Apel Służb i instytucji powiatu gorlickiego odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli, bezpieczeństwo przeciwpożarowe, bezpieczeństwo terenów leśnych oraz właściwy rozwój obszarów i gruntów rolnych, dotyczący wypalania traw i pozostałości roślinnych.
Drodzy mieszkańcy powiatu gorlickiego!
Z uwagi na nadchodzący okres wiosenny, który wiąże się z ociepleniem i wysuszeniem pokrywy gleby wraz z zalegającą na niej dużą ilością suchych pozostałości roślinnych Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, Nadleśnictwo Gorlice, Nadleśnictwo Losie oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Gorlicach, zwracają się z apelem o zaprzestanie wiosennego wypalania traw.
IMGW-PIB OSTRZEGA: WIATR/1 małopolskie (9 powiatów) od 10:00/13.03 do 18:00/14.03.2023 prędkość do 45 km/h, porywy do 85 km/h, SW i S. Dotyczy powiatów: gorlicki, limanowski, myślenicki, nowosądecki, nowotarski, Nowy Sącz, suski , tatrzański i wadowicki.
Informuję, iż w dniu 1 marca 2023 r. o godz. 1100 w budynku Zespołu Szkół w Uściu Gorlickim rozpocznie się XXXIX Sesja Rady Gminy. Porządek obrad:
Zapraszam na posiedzenie Komisji budżetu, inwestycji, oświaty, zdrowia i rozwoju gminy Rady Gminy Uście Gorlickie, które odbędzie się w dniu 1 marca 2023 r. o godz. 800 na sali posiedzeń w Zespole Szkół w Uście Gorlickim. Tematyka posiedzenia:
Kampania społeczna pt.: „#Rozmawiaj#Reaguj” została przygotowana przez Państwową Komisję do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15.
Więcej na stronie https://pkdp.gov.pl/nie-wybaczysz-sobie/
IMGW-PIB OSTRZEGA: WIATR/1 małopolskie (18 powiatów) od 22:00/17.02 do 10:00/18.02.2023 prędkość do 40 km/h, porywy do 75 km/h, SW i W. Dotyczy powiatów: bocheński, brzeski, dąbrowski, gorlicki, krakowski, Kraków, limanowski, miechowski, myślenicki, nowosądecki, nowosądecki, nowotarski, Nowy Sącz, proszowicki, suski, tarnowski, Tarnów, tatrzański i wielicki.
W związku ze zmianą przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 2519) na gminy nałożono obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych, ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków oraz prowadzenia kontroli w zakresie ich regularnego opróżniania. W związku z powyższym Urząd Gminy Uście Gorlickie przypomina właścicielom nieruchomości posiadającym zbiorniki bezodpływowe (szamba) lub przydomowe oczyszczalnie ścieków o ustawowym obowiązku podpisania umowy z przedsiębiorcą posiadającym zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych.
Na terenie Gminy Uście Gorlickie w 2023 roku będą prowadzone kontrole w tym przedmiocie przez upoważnionych pracowników Urzędu Gminy. Właściciele nieruchomości w trakcie kontroli są zobowiązani do przedstawienia umowy na opróżnianie zbiorników oraz dowodu potwierdzającego uiszczanie opłat za te usługi.
Weź udział w ogólnopolskim projekcie językowym i naucz się 4 języków obcych za darmo Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. W projekcie może wziąć udział każdy mieszkaniec gminy. Akcja trwa do 31 grudnia 2023 r. Aby otrzymać dostęp do darmowych kursów wejdź na stronę www.wkdk.pl/darmowe-kursy i wpisz poniższy kod podczas rejestracji. 4KURSY Jeśli miałbyś kłopoty z zarejestrowaniem się na stronie, prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły pod nr telefonu 79 92 482 56
Od 21 lutego do 5 marca 2023 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.
Akcja Masz Głos pomaga społecznikom zrealizować działania we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami – pod tym względem jest unikatowa w skali Polski. Chodzi w niej o to, żeby i mieszkańcy, i władze poczuli się współodpowiedzialni za swoją gminę.
Jakie działania wspiera akcja
Aby dołączyć do grona uczestników tegorocznej edycji akcji Masz Głos należy do 5 marca wypełnić formularz zgłoszeniowy. W drugim etapie odbywa się rozmowa telefoniczna z koordynatorem. Liczba miejsc jest ograniczona. O wynikach rekrutacji zgłaszający się zostaną poinformowani do 13 marca przez stronę internetową akcji Masz Głos.
Zapraszam na posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Uście Gorlickie, które odbędzie się w dniu 22 lutego 2023 r. o godz. 1530 w biurze rady gminy w Uściu Gorlickim. Tematyka posiedzenia:
Główne zagrożenie na terenie dzielnicy nr 22 stanowi niestosowanie się do sygnałów świetlnych przez kierujących pojazdami w miejscowości Gładyszów. Opisane zagrożenie występuje w m. Gładyszów na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną drogi wojewódzkiej W 977 z droga powiatową 1496K. Przyczyną zagrożenia jest fakt, że kierujący pojazdami notorycznie nie stosują się do wskazań sygnalizatorów świetlnych sterujących ruchem na skrzyżowaniu i wjeżdżają na nie, gdy jest to zabronione.
Główne zagrożenie na terenie rejonu służbowego nr 23 stanowią przypadki popełniania wykroczeń uciążliwych związanych ze spożywaniem alkoholu, zaśmiecania orz zakłóceniem ładu i porządku publicznego przez osoby grupujące się w rejonie sklepów spożywczych w centrum m. Wysowa Zdrój.
Refundacja poniesionych w 2023 r. kosztów podatku VAT dotyczy gospodarstw domowych, które ogrzewają się gazem i spełniają kryterium dochodowe.
Wnioski o wypłatę refundacji podatku vat za dostarczone paliwa gazowe można składać do dnia 29 lutego 2024 r. lub po tej dacie – w terminie 30 dni od otrzymania faktury dokumentującej dostarczenie paliw gazowych.
Wójt Gminy Uście Gorlickie zwraca się z zapytaniem do mieszkańców czy występuje potrzeba zapewnienia opieki dla dzieci w wieku do 3 lat. Zainteresowanych Rodziców prosimy o kontakt z tut. Urzędem Gminy tel. 183516041 w. 46,P. Wansacz Elżbieta do dnia 15.02.2023.
Gospodynie do dzieła! to program Fundacji BGK, który ma na celu pomoc Kołom Gospodyń Wiejskich w zakupie sprzętu i wyposażenia, dzięki któremu będą mogły realizować swoją działalność.
Co chcemy osiągnąć:
Naszym celem jest ułatwić KGW realizacje inicjatyw, projektów i działań, które wzmocnią potencjał obszarów wiejskich. Wizja wsi jako atrakcyjnego miejsca współpracy i wspólnych przedsięwzięć wymaga dodatkowych środków. Połączenie jej z aktywnością kobiet stanowi kluczowy aspekt, który przyczyni się do rozwoju.