Działasz w młodej organizacji pozarządowej? Masz grupę, z którą realizujesz swoje pasje? Chcesz zrobić coś dla swojej społeczności? Zamierzasz wzmocnić swoją organizację? Jeśli TAK, konkurs Małopolska Lokalnie 2022 jest dla Ciebie!
Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych wraz ze Stowarzyszeniem Forum Oświatowe Klucze zapraszają na spotkania informacyjne dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie. Konkurs skierowany jest do zwykłych mieszkańców, którzy mają interesujący pomysł na działanie w swojej społeczności ale nie mają pieniędzy, żeby go zrealizować oraz do młodych organizacji pozarządowych, które szukają wsparcia na początku swojej działalności.
Małopolska Lokalnie to konkurs grantowy z dofinansowaniem do 6000 zł podzielony na dwie ścieżki wsparcia:
Nabór projektów trwać będzie od 1 do 28 marca br.
Czym różni się konkurs Małopolska Lokalnie od innych?
Operatorzy stawiają na ciekawe pomysły i edukację. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych i Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wypracowały formułę w której fundusze zdobędą najlepsze pomysły, a nie najlepiej napisane wnioski. Jak co roku, będą koncentrować się na innowacyjnych projektach na rzecz dobra wspólnego w społecznościach lokalnych oraz na przemyślanych projektach rozwojowych dla organizacji. Ważnym elementem będzie także promocja działań lokalnych społeczników.
Więcej informacji można znaleźć na stronie https://malopolskalokalnie.pl/, na https://www.facebook.com/malopolskalokalnie/ i uzyskać na spotkaniach informacyjnych, które dla mieszkańców powiatu gorlickiego odbędzie się:
11 marca (piątek) godzina 15:30 w Budynku „Sokół”, ul. Jagiełły 5, Gorlice, zapisy przez formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/ZapisyGorlice
Spotkania on-line, do wyboru poniedziałki: 28 lutego i 14 marca. Zapisy przez formularz: https://bit.ly/ZapisyOnlineLuty, https://bit.ly/ZapisyOnLineMarzec
Dodatkowo, zachęcamy do udziału w szkoleniach z pisania wniosków i dostępności projektów oraz korzystania ze wsparcia doradców ds. konkursu. Szczegóły w załączonym Regulaminie konkursu i instrukcjach wypełniania wniosków.
3.03. SZKOLENIE „Jak zapewnić dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami w ramach Programu Małopolska Lokalnie?”
Godziny: 17.00 – 20.15
Miejsce: on-line, aplikacja zoom
Zgłoszenia do 2.03 godzina 13.00
Formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/SzkolenieDostępność
7.03. SZKOLENIE „Jak przygotować projekt społeczny do Programu Małopolska Lokalnie?”
Godziny: 17.00 – 20.15
Miejsce: on-line, aplikacja zoom
Zgłoszenia do 4.03 godzina 13.00
Formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/SzkolenieProjektySpołeczne
9.03. SZKOLENIE „Jak przygotować projekt rozwojowy do Programu Małopolska Lokalnie?”
Godziny: 17.00 – 20.15
Miejsce: on-line, aplikacja zoom
Zgłoszenia do 8.03 godzina 13.00
Formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/SzkolenieProjektyRozwojowe
Program grantowy Małopolska Lokalnie jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030, a także ze środków Miasta Krakowa oraz powiatów: oświęcimskiego, myślenickiego, wielickiego i Alexander Mann Solutions Poland. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.
Źródło: Stowarzyszenie Forum Oświatowe „KLUCZE”
15 lutego ruszyła rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC) realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. To kompleksowe wsparcie dla uczniów i uczennic, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach średnich w całej Polsce, przyznawane przez Fundację EFC już od 12 lat. Zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu do tych najbardziej potrzebujących stypendium – młodych ludzi z aspiracjami i energią do działania.
Program Horyzonty kierujemy do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości, a chcieliby dalej uczyć się i rozwijać w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Stypendium otrzymują na cały okres nauki w szkole średniej. Do tej pory nasz program objął już blisko 900 uczniów szkół ponadpodstawowych. Takie osoby na pewno znajdują się także w Państwa lokalnej społeczności – warto wesprzeć ich rozwój!
Żeby ubiegać się o stypendium Horyzonty, kandydat lub kandydatka musi:
- pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców,
- planować naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC,
- średni miesięczny dochód w rodzinie nie może przekraczać 1550 zł netto na osobę.
Uważność na potrzeby młodzieży jest dziś ważniejsza, niż kiedykolwiek – dlatego poza finansowaniem edukacji i życia w nowym miejscu, stypendium oferuje także wspólne działania społeczne, bezpieczną, twórczą przestrzeń do rozwoju i realizowania pasji, opiekę doświadczonej i zaangażowanej kadry, wsparcie psychologiczne, letnie i zimowe wyjazdy, warsztaty... to wszystko stypendyści i stypendystki, absolwenci i absolwentki programu oraz zespół fundacji realizują razem, wspierając się wzajemnie.
Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdują się na https://efc.edu.pl/programy/horyzonty
Wiele dróg, jedno stypendium – pod takim hasłem prowadzimy tegoroczną rekrutację – która trwa od 15 lutego do 31 marca – i z taką dewizą poszukujemy różnych dróg docierania do tych, którzy najbardziej stypendium potrzebują. Dlatego będziemy niezmiernie wdzięczni za opublikowanie informacji o programie w Państwa mediach społecznościowych czy na stronie internetowej. Z takim wsparciem będziemy mieć większe szanse na dotarcie do środowiska szkolnego, rodziców oraz przyszłych stypendystów i stypendystek, dając dzieciom możliwość realizacji aspiracji i zdobycia rzetelnej edukacji. Do wiadomości dołączamy informację prasową, propozycję posta na social media oraz materiały graficzne do wykorzystania w publikacji lub wysyłce.
Szanowni Państwo,
W załączeniu przesyłam linki do strony z Komunikatem Prasowym Wojewody Małopolskiego dla uchodźców z Ukrainy
http://www.powiatgorlicki.pl/aktualnosci/2506-komunikat-prasowy-wojewody-malopolski
a także informacje dla Obywateli Ukrainy udostępnione przez Urząd d/s Cudzoziemców
http://www.powiatgorlicki.pl/aktualnosci/2508-pomoc-dla-obywateli-ukrainy
Równocześnie informuję, że zostałam wyznaczona przez Panią Starostę na koordynatora na terenie powiatu. Z uwagi na powyższe podaję także numer telefonu kom. 504-049-858
Joanna Tenerowicz-Napora
Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej, Promocji i Informacji
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
tel. 18 35-48-788
W związku z otrzymaniem dofinansowania przez Gminę Uście Gorlickie na realizację projektu
„Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”, prosimy mieszkańców, którzy się zgłosili do wymienionego Programu o uzupełnienie dokumentacji weryfikującej liczbę uczestników. Prosimy o wypełnienie załączonych: oświadczenia i zgody w wersji papierowej i dostarczenie do tut. Urzędu do dnia 04.03.2022. W razie pytań prosimy o kontakt z P. Elżbieta Wansacz tel. 18/3516041 w. 46.
Zapraszam na posiedzenie Komisji skarg, wniosków i petycji Rady Gminy Uście Gorlickie, które odbędzie się w dniu 1 marca 2022 r. o godz. 800 w biurze rady gminy. Tematyka posiedzenia:
Wójt Gminy Uście Gorlickie informuje, że w związku z wejściem w życie Zarządzenia Nr 40 Prezesa Rady Ministrów z dnia 21 lutego 2022 roku w sprawie zmiany stopnia alarmowego CRP (stopień CHARLIE - CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, proszę o wykonanie zadań określonych dla trzeciego stopnia alarmowego CRP (stopień CHARLIE – CRP), które obowiązuje od dnia 21 lutego 2022 r. od godz. 21.00 do dnia 4 marca 2022 r. do godz. 23.59.
Przedsięwzięcia są określone w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 lipca 2016 roku w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP ( Dz. U. z 2016 roku poz. 1101 z późn. zm.).
Zapraszam na posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Uście Gorlickie, które odbędzie się w dniu 1 marca 2022 r. o godz. 830 w biurze Rady Gminy. Tematyka posiedzenia:
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca we współpracy z Gminą Dobrzyca oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje zbiórkę materiałów budowlanych oraz środków finansowych w celu pomocy osobom poszkodowanym po przejściu przez Gminę Dobrzyca w nocy 17 lutego 2022 r. trąby powietrznej. Środki finansowe należy wpłacać na specjalnie wydzielone subkonto: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca ul. Koźmińska 10, 63-330 Dobrzyca konto BS Dobrzyca: 94 8409 0001 2001 0000 1948 0005
IMGW-PIB OSTRZEGA: WIATR/1 małopolskie (wszystkie powiaty) od 02:00/21.02 do 17:00/21.02.2022 prędkość do 35 km/, porywy do 90 km/h, SW. Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty.
IMGW-PIB OSTRZEGA: WIATR/2 małopolskie (wszystkie powiaty) od 00:00/19.02 do 18:00/19.02.2022 prędkość do 50 km/, porywy do 100 km/h, W, SW . Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty.
Projekt skierowany jest do MŚP działających w branży przemysłu czasu wolnego z terenu Województwa Małopolskiego prowadzących działalność na terenie gmin uzdrowiskowych Małopolski m.in. do hoteli/pensjonatów i innych miejsc zakwaterowania, ośrodków SPA, przedsiębiorstw agroturystycznych, przedsiębiorstw świadczących usługi z zakresu sportu i rekreacji, kultury i gastronomii. Beneficjentami Projektu będą̨ przedsiębiorcy z wszystkich gmin uzdrowiskowych Województwa Małopolskiego.
Szczegóły projektu:
https://tumalopolska.pl/pl/start
Udział jest bezpłatny. Na tym etapie projektu tworzymy:
W związku ze spływem wód opadowo-roztopowych, prognozowane są dalsze wzrosty poziomu wody, miejscami gwałtowne, lokalnie do strefy stanów wysokich. Punktowo mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze. Dodatkowo w zlewniach górskich istnieje niewielkie prawdopodobieństwo powstania zatorów lodowych.
IMGW-PIB OSTRZEGA: WIATR/2 małopolskie (wszystkie powiaty) od 03:00/17.02 do 24:00/17.02.2022 prędkość do 45 km/, porywy do 115 km/h, SW i W. Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty.
Zawiadomie o nakazach podatkowych
IMGW-PIB OSTRZEGA: OBLODZENIE/1 małopolskie (7 powiatów) od 20:00/11.02 do 08:00/12.02.2022 temp. min od -4 st., do -3 st. przy gruncie do -5 st., ślisko. Dotyczy powiatów: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, Nowy Sącz, suski i tatrzański.