Ścieżka pieszo – rowerowa na Polu Biwakowym w Uściu Gorlickim, gdzie kierujący samochodami oraz motocyklami nie stosują się do znaków B-3 i B-4.
Projekt pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” jest realizowanym przez PFRON we współpracy z ZUS i CIOP. To program przekwalifikowania zawodowego zapewniający uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych wszystkim tym, którzy z powodu choroby lub wypadku utracili możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chcieliby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla osób z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą w okresie rozwojowym, które nigdy nie pracowały i nie mają kwalifikacji zawodowych.
Realizacja projektu
W ramach projektu „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” już około 340 osób otrzymało pozytywne orzeczenie o potrzebie kompleksowej rehabilitacji. Wśród tych osób największa grupa (27%) to kandydaci w wieku 26-35 lat. 8% stanowią osoby poniżej 25 roku życia. Kandydaci, w tym osoby z Małopolski, borykają się z różnymi trudnościami. Osobom młodym najczęściej brakuje doświadczenia zawodowego i samodzielności lub nie akceptują swojej niepełnosprawności. Nie wszyscy zakwalifikowani kandydaci rozpoczynają rehabilitację kompleksową w ośrodku. Część osób wcześniej znajduje pracę lub rezygnują ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Osoby, które rozpoczynają rehabilitację kompleksową poddają się ocenie specjalistów - lekarzy, rehabilitantów, psychologów i doradców zawodowych. Na tej podstawie powstaje Indywidualny Program Rehabilitacji, który jest dostosowany do potrzeb i możliwości uczestnika projektu. Wśród najczęściej wybieranych szkoleń zawodowych znajdują się kierunki takie jak: sprzedaż z obsługą sklepu internetowego/pracownik telefonicznej i elektronicznej obsługi klienta, pracownik administracyjno-biurowy, kadry i płace, rachunkowość, księgowość oraz grafika komputerowa i strony www Photoshop, Adobe, AutoCAD.
Zapraszam na posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Uście Gorlickie, które odbędzie się w dniu 19 października 2021 r. o godz. 1200 w biurze Rady Gminy. Tematyka posiedzenia:
Zapraszam na posiedzenie Komisji uzdrowiskowej, sportu, turystyki i promocji gminy Rady Gminy Uście Gorlickie, które odbędzie się w dniu 19 października 2021 r. o godz. 900 w biurze rady gminy. Tematyka posiedzenia:
Informuję, że wyjazdowe posiedzenie Komisji Rewizyjnej planowane na dzień 29 września 2021 r., o godz. 14:30 zostało przełożone na dzień 30 września, godzina nie ulega zmianie.
Informuję mieszkańców Gminy Uście Gorlickie, iż w dniu 28 września 2021 r. o godz. 900 w budynku Zespołu Szkół w Uściu Gorlickim rozpocznie się XXV Sesja Rady Gminy. Porządek obrad:
IMGW-PIB OSTRZEGA: DESZCZ /1 małopolskie (wszystkie powiaty) od 04:00/17.09 do 15:00/17.09.2021 45 mm. Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty.
Wójt Gminy Uście Gorlickie zaprasza mieszkańców miejscowości Uście Gorlickie na spotkanie z udziałem przedstawiciela Polskiej Spółki Gazownictwa w sprawie budowy sieci gazowej w Uściu Gorlickim.
Spotkanie odbędzie się w środę 29 września o godz. 15:00 w budynku Zespołu Szkół w Uściu Gorlickim.
Zapraszam na posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Uście Gorlickie, które odbędzie się w dniu 29 września 2021 r. o godz. 1430 w biurze Rady Gminy. Tematyka posiedzenia:
Zapraszam na posiedzenie Komisji budżetu, inwestycji, oświaty, zdrowia i rozwoju gminy Rady Gminy Uście Gorlickie, które odbędzie się w dniu 23 września 2021 r. o godz. 900 na sali posiedzeń w Zespole Szkół. Tematyka posiedzenia:
REKRUTACJA ROZPOCZĘTA Gładyszów 30 sierpnia 2021 roku Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Przemysko-Gorlickiej "ELEOS" i Gmina Ropa ogłaszają nabór do projektu „Rozwój usług opiekuńczych na Ziemi Gorlickiej przez stworzenie placówek dziennej opieki dla osób niesamodzielnych i centrów wsparcia dla opiekunów faktycznych w Uściu Gorlickim i Klimkówce”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach: Osi priorytetowej IX – Region spójny społecznie, Działanie 9.2 – Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.3 Usługi opiekuńcze oraz interwencja kryzysowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dzienne placówki wsparcia Nabór trwa do 30 września 2021 roku
Gmina Uście Gorlickie jest w trakcie opracowywania Strategii Rozwoju Gminy. W związku z tym została przygotowana ankieta dot. opinii mieszkańców na temat jakości życia w Gminie, dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą do Mieszkańców o wypełnienie poniższej ankiety w terminie do 30 września 2021.
Dziękujemy.