W dniu 04 czerwca 2021 nie będzie dyżuru konsultanta w Punkcie „Czyste Powietrze” w Urzędzie Gminy Uście Gorlickie
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 dotyczy wszystkich mieszkańców Polski również seniorów. Jeśli wśród Państwa bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby starsze, które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą telefonu, pomóżmy im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy w najdogodniejszej dla nich formie: samospisu internetowego (w domu lub punkcie spisowym) albo w formie rozmowy telefonicznej z rachmistrzem.
spis - informacja dla seniorów link https://spis.gov.pl/pomoz-seniorowi-spisac-sie-bezpiecznie/
Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy lub telefoniczne na infolinii spisowej, zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie.
Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. I będą dzwonić z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.
Rachmistrz spisowy ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko, numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych.
Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99, a po 4 maja również poprzez dedykowaną aplikację dostępną na stronie spis.gov.pl.
Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, decyzją Generalnego Komisarza Spisowego rachmistrzowie nie będą realizować wywiadów bezpośrednich (i odwiedzać respondentów w domach) aż do odwołania. Osoby, które pukają do drzwi i podają się za rachmistrzów są oszustami. Prosimy zgłaszać takie przypadki na policję i upewnić się, że nasi bliscy seniorzy mają tego świadomość.
Jeśli seniora spisał współmieszkaniec lub senior spisał się sam (np. z czyjąś pomocą przez Internet albo poprzez infolinię spisową), zrealizował tym samym swój obowiązek udziału w spisie. Nikt nie ma prawa do niego zadzwonić w tej sprawie. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych.
Jeśli respondent będzie miał uzasadnione wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności kontaktującego się z nim rachmistrza spisowego, powinien zaistniały incydent niezwłocznie zgłosić na infolinię spisową lub do właściwego Biura Spisowego w swoim miejscu zamieszkania.
Zapewniamy, że dane zbierane na potrzeby spisu są bezpieczne i nikomu nie zostaną przekazane. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności.
W związku z małą ilością złożonych wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za rok 2021, bardzo prosimy o zamieszczenie na Państwa stronach internetowych przesłanej informacji prasowej:
ARiMR przypomina, że wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021 r. można składać jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. W tym roku Agencja nie wysyła oświadczeń o braku zmian. Rolnicy, którzy w 2020 r. składali oświadczenia czy też wnioski dotyczące dopłat bezpośrednich w formie papierowej, w tym roku muszą złożyć wnioski w formie elektronicznej korzystając z aplikacji eWniosekPlus. Termin upływa 17 czerwca 2021 r. Rolnikom, którzy nie mają komputerów lub obawiają się samodzielnego wypełniania wniosku, wsparcia udzielają pracownicy biur powiatowych Agencji.
Szanowni Państwo,
w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.
Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.
W tym trudnym okresie pandemii tegoroczny spis jest realizowany przede wszystkim przez Internet. Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl jest dostępny interaktywny formularz, który należy wypełnić.
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub urzędzie gminy, które są dostępne w zależności od sytuacji epidemicznej, albo dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–18.00.
Z mieszkańcami województwa małopolskiego, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi.
Bieżące informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 są zamieszczane na stronie internetowej spis.gov.pl .
Szanowni Państwo,
W związku ze zgłoszeniami o osobach podszywającymi się pod audytorów, którzy działają na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, uprzejmie proszę o zawieszenie na stronach internetowych następującej informacji, która także znajduje się na stronie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego pod następującym linkiem:
INFORMACJA
Uprzejmie informujemy, że wykonanie oceny energetycznej budynku, która jest jednym z warunków wymiany starych źródeł ciepła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, przez audytorów/ankieterów działających na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (UMWM) jest zawsze bezpłatne dla mieszkańców Małopolski, którzy zgłosili się i zostali zakwalifikowani do udziału w Programie w swoich Gminach.
Obecnie UMWM nie wykonuje ocen energetycznych na terenie Gmin Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), Subregionu Małopolski Zachodniej i Subregionu Sądeckiego oraz Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego. Trwa procedura wyłonienia nowego wykonawcy, który będzie wykonywał oceny energetycznie na przedmiotowych obszarach. Wykonywanie ocen energetycznych zostanie wznowione w czerwcu br. Gminy zostaną poinformowane o dokładnym terminie realizacji ocen energetycznych na ich terenie. Audytorzy/Ankieterzy działający na zlecenie UMWM posiadają identyfikatory wystawione przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Z poważaniem,
Honorata Wrona
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie, informuje o możliwości składania za pośrednictwem portalu eRolnik dokumentów związanych z obsługą funduszy promocji produktów rolno-spożywczych:
Warunkiem wypełnienia formularzy jest posiadanie aktywnego profilu zaufanego.
Wójt Gminy Uście Gorlickie informuje, że w dniach 17-21 maja 2021 roku odbędzie się ćwiczenie „RENEGADE/SAREX/21 o zasięgu krajowym z wykorzystaniem systemów alarmowania wojsk i ludności cywilnej. W ramach ćwiczenia w dniu 20 maja 2021 roku w godzinach od 8:00 do 11:00 planowane jest użycie sygnałów alarmowych ( sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczące zagrożenia z powietrza”
IMGW-PIB OSTRZEGA: DESZCZ /1 małopolskie (wszystkie powiaty) od 18:00/17.05 do 14:00/18.05.2021 50 mm. Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty.
Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody Stopień zagrożenia: 1 Ważność: od godz. 12:30 dnia 14.05.2021 do godz. 09:00 dnia 15.05.2021 Obszar: zlewnie: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy. Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70% Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich). Dyżurny synoptyk hydrolog: Karolina Wolanin.
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty dla zadania BPŚ.271.2.2021 „Budowa SUW wraz ujęciem wody w Uściu Gorlickim”
Informuję mieszkańców Gminy Uście Gorlickie, iż w dniu 30 kwietnia 2021 r. o godz. 1200 w budynku Zespołu Szkół w Uściu Gorlickim rozpocznie się XXI Sesja Rady Gminy. Porządek obrad:
Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego z dnia 21 kwietnia 2021 r. w sprawie wprowadzenia na terenie województwa małopolskiego zakazu organizowania targów, wystaw i pokazów z udziałem ptaków
Zapraszam na posiedzenie Komisji budżetu, inwestycji, oświaty, zdrowia i rozwoju gminy Rady Gminy Uście Gorlickie, które odbędzie się w dniu 30 kwietnia 2021 r. o godz. 900 na sali posiedzeń w Zespole Szkół.