Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego z dnia 7 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gorlickiego i nowosądeckiego
Szanowni Państwo,
uprzejmie przypominamy wszystkim Mieszkańcom, że od 1 kwietnia. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.).
Trasy przejazdów samochodów odbierających odpady komunalne z terenu Gminy Uście Gorlickie
31 marca ARiMR rozpoczyna przyjmowanie wniosków w ramach dwóch poddziałań finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. O bezzwrotną premię mogą ubiegać się młodzi rolnicy, a także osoby zainteresowane restrukturyzowaniem małych gospodarstw. Wnioski można składać przez najbliższe dwa miesiące, czyli do 29 maja 2021 roku.
Premie dla młodych rolników
To już kolejny – 7. nabór wniosków o bezzwrotne „Premie dla młodych rolników”. Wsparcie to ma zachęcić młode pokolenie do rozwijania rolniczego biznesu. Wysokość finansowej pomocy to 150 tys. zł.
Dofinansowanie zadania własnego beneficjęta dotacji polegającego na prowadzeniu ośrodka wsparcia – klubu samopomocy
Rozpoczął się okres, w którym corocznie obserwujemy znaczący wzrost liczby pożarów suchych traw na łąkach, nieużytkach i polach. Ma to związek z wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych.
Pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Ofiarami tych zdarzeń są niejednokrotnie sami sprawcy podpaleń, jak również osoby postronne oraz strażacy biorący udział w akcjach ratowniczych. Pożary traw zagrażają również lasom, domom mieszkalnym i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą faunę i florę. Stwarzają też niebezpieczeństwo dla podróżujących, gdyż dym znacznie ogranicza widoczność, co może doprowadzić do groźnych wypadków i kolizji.
ROZPORZĄDZENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO z dnia 24 marca 2021 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gorlickiego i nowosądeckiego
Zaproszenie do złożenia oferty
Partner w projekcie Gmina Uście Gorlickie, 38 – 315 Uście Gorlickie 80, w związku
z realizacją projektu pn.:
„Budowa i przebudowa systemu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków na terenie Gmin Ziemi Gorlickiej”,
Dofinansowanego
z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020,
Oś 5. Ochrona środowiska
Działanie 5.3 Ochrona zasobów wodnych
Poddziałanie 5.3.2. Gospodarka wodno – kanalizacyjna - SPR
w ramach projektu nr RPMP.05.03.02-12-0995/17 zaprasza do złożenia oferty
w Zapytaniu ofertowym: Znak postępowania – BPŚ.271.2.2021, dotyczącym wyboru Wykonawcy, na realizację zamówienia „Budowa SUW wraz ujęciem wody w Uściu Gorlickim” I Zapytanie
Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, przypomina, że:
W Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego (GUNB) trwają dalsze prace nad Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków (CEEB), narzędziem informatycznym służącym gromadzeniu i udostepnieniu informacji na temat ogrzewania wszystkich budynków w całym kraju. Oficjalnie baza ma ruszyć od 1 lipca 2021 roku. System CEEB zastąpi w przyszłości Bazę Inwentaryzacji Ogrzewania w Małopolsce. Zgodnie z deklaracjami (GUNB) w docelowej bazie CEEB zaimportowane zostaną również dane z bazy w Małopolsce. Uruchomienie pierwszych funkcjonalności CEEB pozwalających na wprowadzenie deklaracji dot. ogrzewania budynków bezpośrednio przez mieszkańców oraz wprowadzenie przez gminy deklaracji składanych w formie pisemnej.
Gmina Uście Gorlickie w ramach realizacji programu „Czyste Powietrze” uruchomiła
Punkt Obsługi Programu, w którym będzie można uzyskać informacje oraz wsparcie przy aplikowaniu o dotację z programu. Głównym celem programu „Czyste powietrze” jest przeciwdziałanie tzw. niskiej emisji oraz poprawa efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych.
Dyżury doradców będą prowadzone od miesiąca kwietnia w każdy piętek w budynku Nr 77 Urzędu Gminy Uście Gorlickie. Wizyta w Punkcie Obsługi Programu wymaga wcześniejszego zgłoszenia pod numerem telefonu Urzędu: 18/351-60-41 wew. 46.