A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Język:

„Muzyka Zaklęta w Drewnie” już od jedenastu lat rozbrzmiewa na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. W letnie niedziele w kolejnych „drewnianych” zakątkach Małopolski występują wybitnej klasy artyści, a także wyjątkowo uzdolnieni muzycy młodego pokolenia. Na Szlaku słychać klasyczne dźwięki fortepianu, klawesynu, folkowe brzmienia skrzypiec i basów, a nieraz także muzykę jazzową czy klezmerską. Zachwyt publiczności wzbudzają występy chórów, widowiska taneczne i misteria sceniczne. Ale tym, co na koncerty przyciąga fanów Festiwalu, jest nie tylko muzyka. To przede wszystkim wyjątkowa atmosfera drewnianych miasteczek, maleńkich cerkiewek i wiejskich kościółków. Świątynie, często mało znane, stanowią prawdziwe arcydzieła. Wystarczy wspomnieć, że aż 8 z nich znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zapraszamy do odkrywania uroków Małopolski, wypoczywania wśród malowniczych krajobrazów i poznawania bogatego dziedzictwa kulturowego regionu podczas koncertów „Muzyki Zaklętej w Drewnie”.

20 sierpnia o godz. 18:00 zapraszamy do cerkwi pw. św. Paraskewii w Kwiatoniu (UNESCO) na koncert Alicji Zajączkowskiej.

Któż w Holandii nie zna orkiestry André Rieu? Jej założyciel, światowej sławy holenderski skrzypek, to najsłynniejszy ambasador tego kraju na świecie. Koncertuje regularnie w największych salach świata, zatrudnia na pełny etat 120 osób (na niektórych koncertach występowało ich aż 400: muzycy, chórzyści, tancerze, a nawet mistrzowie jazdy artystycznej na łyżwach!). Właśnie w orkiestrze André Rieu wiele lat grała Alicja Zajączkowska.

Choć pierwszym instrumentem artystki był fortepian, na którym świetnie grała już w 6−tym roku życia, w średniej szkole muzycznej właściwie przez przypadek wybrała harfę i, jak sama mówi, wyboru tego absolutnie nie żałuje.

Po ukończeniu konserwatorium muzycznego w Warszawie Alicja wyjechała do Brukseli, gdzie studiowała u słynnej prof. Susanny Mildonian. Wkrótce potem zaczęła się dla niej ciężka praca i liczne koncerty w różnych krajach świata, z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Próbowała wszystkiego - grała na harfie z muzykami jazzowymi, na koncertach charytatywnych w więzieniach, akompaniowała w kościele organom. Dziś nadal koncertuje, a 20 sierpnia zawita do Kwiatonia, aby w cerkwi pw. św. Paraskewii poprowadzić nas przez bajkowy świat jednego z najstarszych i najciekawszych instrumentów muzycznych – harfy.

Wydarzenie na portalu facebook: www.facebook.com/events/880170139045999

Więcej informacji o Festiwalu: www.drewniana.malopolska.pl/?page=muzyka

Zapisz się na nasz newsletter:
Urząd Gminy w Uściu Gorlickim
38-315 Uście Gorlickie 80
woj. małopolskie
tel./fax 018-3516041

e-mail: gmina@usciegorlickie.pl
http://www.usciegorlickie.pl/
Urząd czynny:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Konta Urzędu Gminy do wpłat:
wpłaty podatków, opłaty skarbowej, czynszów
52 8797 1039 0030 0300 1515 0002
wadia
68 8797 1039 0030 0300 1515 0005