IMGW-PIB OSTRZEGA: WIATR/1 małopolskie (9 powiatów) od 02:00/04.12 do 07:30/05.12.2020 prędkość do 45 km/, porywy do 80 km/h, S i SE. Dotyczy powiatów: gorlicki,, limanowski, myślenicki, nowosądecki, nowotarski, Nowy Sącz, suski , tatrzański i wadowicki.
IMGW-PIB OSTRZEGA: MARZNACE OPADY/1 małopolskie (10 powiatów) od 15:00/27.11 do 01:00/28.11.2020 marznące opady, drogi śliskie. Dotyczy powiatów: gorlicki, limanowski, myślenicki, nowosądecki, nowotarski, Nowy Sącz, oświęcimski, suski, tatrzański, wadowicki.
„Nowa usługa, dzięki której nasz klient zarezerwuje spotkanie w urzędzie skarbowym, zaczyna działać w całym kraju. Dzięki usłudze i nowemu modelowi obsługi
w urzędach skarbowych zapewnimy naszym klientom nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale też podniesiemy bezpieczeństwo wszystkich: podatników
i naszych pracowników” – mówi szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.
Zmiana systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie Uście Gorlickie od dnia 1 stycznia 2021 r.
Informuję mieszkańców Gminy Uście Gorlickie, iż w dniu 30 listopada 2020 r. o godz. 900 w budynku Zespołu Szkół w Uściu Gorlickim rozpocznie się XVII Sesja Rady Gminy. Porządek obrad:
Zapraszam na posiedzenie Komisji budżetu, inwestycji, oświaty, zdrowia i rozwoju gminy Rady Gminy Uście Gorlickie, które odbędzie się w dniu 27 listopada 2020 r. o godz. 900 na sali posiedzeń w Zespole Szkół w Uściu Gorlickim. Tematyka posiedzenia:
ODWAŁANE POSTĘPOWANIE!!!
Gmina Uście Gorlickie – partner w projekcie nr: RPMP.05.03.02-12-0995/17
pn.: „Budowa i przebudowa systemu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków Gmin Ziemi Gorlickiej”,
który jest dofinansowany
z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020,
oś priorytetowa 5 Ochrona środowiska
działanie 5.3 Ochrona zasobów wodnych,
poddziałanie 5.3.2 Gospodarka wodno -kanalizacyjna – spr
zaprasza do złożenia oferty w Zapytaniu ofertowym, znak postępowania: BPŚ.271.8.2020, dotyczącym wyboru Wykonawcy, na realizację zamówienia
„Wodociąg i kanalizacja Uście Gorlickie – rozbudowa i przebudowa”
Wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się pod linkiem:
https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/17728
IMGW-PIB OSTRZEGA: WIATR/1 małopolskie (6 powiatów) od 03:00/19.11 do 17:00/19.11.2020 prędkość do 50 km/, porywy do 80 km/h, S. Dotyczy powiatów: gorlicki,nowosądecki, nowotarski, Nowy Sącz, suski i tatrzański
W ramach projektu realizowanego przez Związek Gmin Ziemi Gorlickiej powstało 5 filmów i 1 spot reklamowy ukazujących 5 drewnianych obiektów sakralnych Ziemi Gorlickiej wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Naturalnego i Kulturowego UNESCO i wydany został folder „Obiekty UNESCO Ziemi Gorlickiej”.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Fundacji Ochrony Różnorodności Biologicznej Karpat Stakčín - Słowacja”
Zmiana systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie Uście Gorlickie
Więcej na stronie ZGKiM - http://www.zgkimwysowa.pl/zmiana-systemu-gospodarowania-odpadami-komunalnymi-w-gminie-uscie-gorlickie/
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 103/2020 Wójta Gminy Uście Gorlickie z dnia 26 października 2020 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Uście Gorlickie na lata 2021-2026, zaprasza się mieszkańców, instytucje oraz podmioty gospodarcze do składania uwag i propozycji do projektu dokumentu Gminna Strategia Rozwiązywania problemów Społecznych Gminy Uście Gorlickie na lata 2021 – 2026.
W dokumencie tym wskazano kierunki oraz cele strategiczne określające rozwój Gminy Uście Gorlickie i sposoby rozwiązywania problemów społecznych. W ciągu najbliższych lat.
Strategia stanowi materiał wyjściowy do opracowania szczegółowych programów i projektów pomocy społecznej.
Konsultacje będą przeprowadzone w terminie od 12 listopada 2020 r. do 25 listopada 2020 r.
Wnioski i uwagi można składać na piśmie oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej na formularzu konsultacji społecznych stanowiący załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 103/2020 Wójta Gminy Uście Gorlickie z dnia 26 października 2020 r.
Szanowni Państwo,
Informuję, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie realizuje w latach 2017-2021 projekt POIS.02.04.00-00-0180/16 pn. Ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk chronionych, w ramach sieci Natura 2000 w Małopolsce" nakierowany na ochronę siedlisk kserotermicznych oraz gatunków nietoperzy.
Głównym zadaniem w projekcie z zakresu ochrony nietoperzy jest ochrona ich letnich stanowisk zlokalizowanych w 9 zabytkowych obiektach poprzez remonty dachów tych obiektów. Projektem objęto następujące obiekty:
kościół p.w. Św. Barbary i Św. Stanisława BM w Szyku,
kościół p.w. Rozesłania Świętych Apostołóww Gruszowie,
kościół filialny pw. Św. Łukasza Apostoła w Izbach, Parafia Rzymsko-Katolicka w Banicy,
kościół p.w. Św. Wojciecha B.M. w Szczawnicy,
kościół p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Łukowicy,
kościół filialny pw. Św. Kosmy i Damiana w Wojkowej, Parafia św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku,
kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce,
kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela w Łącku,
budynek dawnej plebanii w Krościenku, Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem,
Ponadto w ramach projektu wybudowano platformy na guano w 2 obiektach: kościół w Szczawnicy oraz Klasztor Cystersów w Szczyrzycu, zabezpieczono wejście do zimowego stanowiska nietoperzy (jaskinia w rezerwacie przyrody „Diable Skały”).
Obecnie trwają prace polegające na pielęgnacji i dosadzaniu zieleni na trasach przelotów nietoperzy wokół 10 letnich stanowisk oraz prace adaptacyjno – konserwacyjne na ponad 30 letnich stanowiskach nietoperzy.
Zwracamy się z prośbą o umieszczenie na stronie internetowej Gminy baneru informacyjnego projektu (w załączniku do tego maila), wraz z informacją o stronie internetowej projektu: http://krakow.rdos.gov.pl/chiroksero. Zachęcamy również do "polubienia" na facebook oficjalnego profilu projektu: @Chiroksero.
Z upoważnienia RDOŚ w Krakowie
Ośrodek Pomocy Społecznej w Uściu Gorlickim informuje: w związku z obowiązującym stanem epidemii oraz znaczącym
wzrostem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało
Program „Wspieraj Seniora”.
Kto może skorzystać z programu?
Z programu mogą skorzystać osoby starsze po 70 roku życia. W szczególnych przypadkach pomoc może być udzielona osobie przed 70. życia. Udzielenie pomocy w ramach programu nie zależy od kryterium dochodowego, ani nie jest przyznawana na drodze administracyjnej. Szczególne sytuacje oznaczają brak możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i społecznej osoby. Z programu nie mogą korzystać osoby, które już otrzymują wsparcie w ramach usług opiekuńczych, czy specjalistycznych usług opiekuńczych.
Na jaką pomoc mogą liczyć osoby starsze w ramach programu?
Starosta gorlicki poszukuje osób chętnych do niesienia pomocy osobom potrzebującym i wsparcia w domu pomocy społecznej w opiece nad pensjonariuszami posiadających przygotowanie zawodowe z zakresu
Dane kontaktowe: 18 3516491, email: ops@usciegorlickie.pl